П’ятниця, 2024-Кві-19, 07.21.48
Didactics.ua | RSS
 
Головна Наукова інформаціяРеєстраціяВхід
РОЗДІЛИ
Категорії розділу
Матеріали з архіву [60]
Різні матеріали
Від педагогів-практиків [4]
Статті, повідомлення, інші матеріали
Лабораторія навчання української мови Інституту педагогіки [21]
Від колег-науковців
«Українська мова і література в школі» [191]
Журнал
Лабораторія літературної освіти Інституту педагогіки [8]
Від колег-науковців
«Українська література в загальноосвітній школі» [145]
Журнал
«Українська література в загальноосвітній школі». Архів. [164]
Архів, у якому містяться деякі статті з журналу.
Лабораторія навчання російської мови та мов інших етнічних меншин Інституту педагогіки [6]
Від колег-науковців
Лабораторія навчання іноземних мов Інституту педагогіки [11]
Від колег-науковців
Журнал «Українська мова і література в школі»

Журнал «Українська література в загальноосвітній школі»
Наше опитування




Головна » Файли » НАУКА і ПРАКТИКА » «Українська мова і література в школі»

Н. Яновицька. Вивчення частин мови у 4 класі ЗНЗ з польською мовою навчання
2015-Січ-20, 09.44.59

Н. Яновицька. Вивчення частин мови у 4 класі ЗНЗ з польською мовою навчання ... 42–48.

Для покликання: Яновицька Н. Вивчення частин мови у 4 класі ЗНЗ з польською мовою навчання [Текст] / Н. Яновицька // Українська мова і література в школі. – 2014. – №8(118). – 64 с. – С. 42–48.

 

В статті розкриваються питання вивчення час­тин мови на основі порівняльного аналізу морфоло­гічного матеріалу польської й української мов у 4 кла­сі шкіл з польською мовою навчання.

Ключові слова: вивчення частин мови, порівняль­ний аналіз морфологічного матеріалу, польська мова, українська мова, школи з польською мовою навчання.

 

В статье раскрываются вопросы изучения час­тей речи на основе сравнительного анализа морфоло­гического материала польского и украинского языков в 4 классе школ с польским языком обучения.

Ключевые слова: изучение частей речи, сравни­тельный анализ морфологического материала, польс­кий язык, украинский язык, школы с польским язы­ком обучения.

 

The article deals with the problem a comparative analysis of Polish and Ukrainian morphology as a basis for studying the parts of the language in the 4th klass school with the Polish language teaching.

 

Цитата, с. 42. Вивчення української мови в школах із польсь­кою мовою навчання розпочинається з першого класу – з усного курсу. Тоді ж діти знайом­ляться з номінативним значенням слова. Вони дізна­ються, що є слова, які означають предмети, ознаки предметів, дії, ознаки дії, кількість; позначають їх різним кольором (залежно від значення). Також учні вчаться поєднувати ці слова у словосполучення й ре­чення – практично засвоюють граматичні форми під час побудови конструкцій: іменник + прикметник, дієслово + іменник в різних відмінках. Ці вміння набу­вають свого розвитку під час навчання грамоти (2 клас) та інтегрованого курсу української словес­ності (3-4 класи).

У 4 класі розпочинається ознайомлення з частина­ми мови. Цей матеріал не є новим для учнів – те ж са­ме вони вивчають і на уроках рідної (польської) мови. І тому неправильним було б не скористатися тим, що вже відоме учням. Спільні в обох мовах знання й умін­ня з граматики мають знайти своє застосування на ук­раїнському мовному матеріалі. Вони повинні активізу­ватися в навчальному процесі, а не вивчатися як нові. Засвоєнню підлягають лише терміни та опорні слова, що дає можливість вільного оперування знаннями.

В обох мовах усі слова, залежно від їх значення, граматичних ознак, способів змінювання й ролі в ре­ченні поділяються на десять частин мови (спільне). Частини мови так само діляться на самостійні, повно­значні, і службові, неповнозначні (спільне).

В обох мовах до самостійних належать шість час­тин мови: іменник, прикметник, числівник, займен­ник, дієслово, прислівник. Дієприкметник і дієпри­слівник не є окремими частинами мови, це – форми дієслова. До службових віднесено три частини мови: прийменник, сполучник і частка. Вигук в обох мовах становить окрему частину мови, що не належить до жодної групи.

В обох мовах усі самостійні частини мови, крім прислівника, змінюються. Прислівник, службові час­тини мови і вигук не змінюються.

У польській і українській мовах спільними є по­няття про частини мови. Відрізняються вони лише термінологією. Іменник – rzeczownik, прикметник – przymiotnik, займенник – zaimek, дієслово – czasow-nik, прийменник – przyimek, сполучник – spojnik, прислівник – przyslowek, числівник – liczebnik.

Таким чином, граматична класифікація лексики в обох мовах є однаковою, що створює умови для пози­тивного переносу відповідних знань.

У 4 класі на уроках української мови (як і польсь­кої) вивчаються такі частини мови: іменник, прикмет­ник, займенник, дієслово. Крім того, учні одержують уявлення про прийменники, сполучники, прислівни­ки, числівники (на рівні практичного вживання в усно­му й писемному мовленні).

Категорія: «Українська мова і література в школі» | Додав: Didactics
Переглядів: 881 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0
Статистика сайту

Онлайн усього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Пошук по сайту

Каталог сайтів Link.Sainw.Cn

Український каталог сайтів

Каталог сайтів




Лабораторія навчання української мови Інституту педагогіки НАПН України


Лабораторія літературної освіти Інституту педагогіки НАПН України


Лабораторія навчання російської мови та мов інших етнічних меншин Інституту педагогіки НАПН України


Лабораторія навчання іноземних мов Інституту педагогіки НАПН України


Матеріали від педагогів-практиків


Матеріали з архіву

Журнал «Українська мова і література в школі»

Журнал «Українська література в загальноосвітній школі»
Повний доступ

DIDACTICS 2012 © 2024 DIDACTICS