О. Слоньовська. Павло Тичина в кольорах і звуках: спаплюжений і геніальний, відчужений і рідний, відомий і невідомий …62–64.
Покликання: Слоньовська О. Павло Тичина в кольорах і звуках: спаплюжений і геніальний, відчужений і рідний, відомий і невідомий [Текст] / О. Слоньовська // Українська мова і література в школі. – 2014. – №2 (112). – 64 с. – С. 62–64.
(Фока М. В. Синтез мистецтв у поетичній творчості Павла Тичини / Марія Фока. – Кіровоград : МПП «Антураж А», 2012. – 340 с.).
Цитата, с. 62. Книга Марії Фоки «Синтез мистецтв у поетичній творчості Павла Тичини» є однією з тих небагатьох наукових праць про автора «Сонячних кларнетів», яка завжди користуватиметься заслуженим попитом у вдячних читачів. Уже перші сторінки монографії засвідчують скрупульозність при дослідженні й велику любов авторки до творчості Павла Тичини, яку не міг залишити поза увагою рецензент монографічного видання Григорій Клочек. Методологія, як знаряддя препарації художніх текстів Павла Тичини, авторкою вибрана дуже прискіпливо й принципово, про що її старший колега відзивається також дуже схвально: «Якщо ж говорити про тактику дослідження, то дослідниця стоїть на позиціях рецептивної поетики – вони проявили свою результативність у ті моменти, коли вдавалася до детального дослідження поетики окремих творів. Основний дослідницький принцип рецептивної поетики простий: він полягає в моделюванні художнього впливу твору на реципієнта [2, с 11]». Також важливо, що монографія «Синтез мистецтв у поетичній творчості Павла Тичини» розпочинається своєрідним переднім словом, яке має назву «Від автора».
Бібліографія
1. Барка В. Рай / Василь Барка. – Джерсі-Сіті – Нью-Йорк: Свобода, 1953. – 309 с.
2. Клочек Г. Напутнє слово / Григорій Клочек // Фока М. Синтез мистецтв у поетичній творчості Павла Тичини / Марія Фока. – Кіровоград : МПП «Антураж А», 2012. – С. 6-12.
3. Макаров А. Червоних сонць протуберанці / Анатолій Макаров // «Червоних сонць протуберанці» : збірник мистецтвознавчих і культурологічних праць до 100-річчя Катерини Білокур / [автор проекту, упоряд. і відпов. ред. О. Найден]. – К : АртЕк, 2001. – С. 10-23.
4. Павленко М. Тичининська формула українського патріотизму / Марина Павленко. – Умань: АЛМІ, 2002. – 181с.
5. Стус В. Феномен доби: Сходження на Голгофу слави / Василь Стус. – К. : Товариство «Знання» України, Видавничо-поліграфічний центр «Знання», 1993. – 96 с
6. Фока М. Синтез мистецтв у поетичній творчості Павла Тичини / Марія Фока. – Кіровоград : МПП «Антураж А», 2012. –340 с, 35 с іл.
7. Шалата М. Талант красен, та нещасен: Тичина у сучасному прочитанні / Михайло Шалата. – № 12. – С. 47-49. |