Didactics.ua
Понеділок, 2022-Грд-05, 13.24.56
Didactics.ua | RSS
 
Головна РеєстраціяВхід
РОЗДІЛИ
Категорії розділу
DIDACTICS [104]
Основні події
ЗМІ [7]
Громадянсько-патріотична активність науковців відділу дидактики [4]
Журнал «Українська мова і література в школі»

Журнал «Українська література в загальноосвітній школі»
Наше опитування

Яка (які) з технологій якнайкраще підходить для реалізації завдань Нової української школи?

Всього відповідей: 26Головна » Архів матеріалів
« 1 2 3 »

Наприкінці 2018 року у музеї Українського мистецтва (м. Київ) відбулася презентація книги тележурналістки, воєнної кореспондентки «5 каналу», письменниці, викладачки Київського національного університету імені Тараса Шевченка, кандидата наук із соціальних комунікацій Євгенії Подобної «Дівчата зрізають коси». Співавторка книг «VENI, VIDI, SCRIPCI». Покоління вільних», «Авдіївка – шлях перемоги».

Із 2015 року Є. Подобна працює на передовій, передусім, у Донецькому секторі.

Видання «Дівчата зрізають коси» містить спогади 25 жінок-військових, котрі брали участь в АТО у складі Збройних сил України та добровольчих підрозділів упродовж 2014–2018 рр. як стрілки, кулеметниці, мінометниці, снайпери, медики та ін.

Презентацію «книги, що порушує спокій», відвідав В. І. Кизенко, провідний науковий співробітник відділу дидактики Інституту педагогіки НАПН України, кандидат педагогічних наук, старший науковий співробітник, котрий упродовж 1985–1989 рр. працював у м. Мар’їнському райвно Донецької області. Своїми спогадами він поділився з Андріаною Сусак, Людмилою Калініною, Діаною Виноградовою, Вікторією Дворецькою, Оксаною Якубовою та Євгенією Подобною. На згадку про теплу зустріч є презентована книга з автографами.

Категорія: Громадянсько-патріотична активність науковців відділу дидактики | Переглядів: 599 | Додав: Didactics | Дата: 2019-Лют-04

20 грудня 2018 року у кінотеатрі «Жовтень» (м. Київ) відбулася презентація книги Сергія Косяка «Донбас, якого ти не знав. Щоденник священика. Книга перша». Книга подана у вигляді щоденника, що його вів автор, житель Донецька, у реальному часі, записуючи події, що відбувалися в місті з кінця лютого 2014 року, – відтоді, коли на Донбасі і в Донецьку зокрема група людей із проросійськими настроями почала відверто проявляти негатив та агресію щодо патріотично налаштованих громадян України.

Презентацію відвідав В. І. Кизенко, провідний науковий співробітник відділу дидактики Інституту педагогіки НАПН України, кандидат педагогічних наук, старший науковий співробітник, який обмінявся з автором думками-спогадами. В. І. Кизенко упродовж 1985–1989 рр. працював у Мар’їнському райвно Донецької області.

Категорія: Громадянсько-патріотична активність науковців відділу дидактики | Переглядів: 694 | Додав: Didactics | Дата: 2019-Лют-04

Учнівський та педагогічний колективи Київської гімназії східних мов №1 розпочали 2019 рік з конкурсу знавців китайської мови «Піднебесна перлина». Учасники – учні 5–11 класів, котрі вивчають китайську мову. З 8 до 15 січня тривав перший етап конкурсу, а 25 січня – другий (усна презентація есе і талантів гімназистів).

Захід проведено у рамках Всеукраїнського педагогічного експрименту «Реалізація інноваційної моделі розвитку культурно-мовних та морально-громадянських цінностей учнів» (2012–2019), науковим керівником якого є провідний науковий співробітник відділу дидактики Інституту педагогіки НАПН України В. І. Кизенко, кандидат педагогічних наук, старший науковий співробітник.

Конкурс юних знавців китайської мови «Піднебесна перлина» відбувся за сприяння Посольства Китаю в Україні та громадської спілки «Асоціація українсько-китайського культурного розвитку». Відеоролик про конкурс «Піднебесна перлина-2019» – http://kgsm1.kiev.ua/2019/01/28/

... Читати далі »»»

Категорія: DIDACTICS | Переглядів: 443 | Додав: Didactics | Дата: 2019-Січ-29

14-18 січня 2019 року у м. Києві відбувся спільний семінар учителів Республіки Корея та України. Захід спрямовано на розвиток освіти та дружніх відносин між двома країнами шляхом проведення спільних занять українських та корейських учителів.

Зокрема, 17 січня у Київській гімназії східних мов №1, де учні навчаються корейської мови, вчителі з Республіки Корея взяли участь у проведенні трьох відкритих уроків географії, математики та англійської мови.

 

У семінарі з корейської сторони взяло участь 15 осіб (представник Міністерства освіти Республіки Корея, 10 учителів – представників 9 команд призерів наукових конкурсів у Республіці Корея та два представники корейського фонду сприяння розвитку науки і творчості).

З української сторони були присутні представники Міністерства освіти і науки України, Інституту післядипломної педагогічної освіти Київського університету імені Бориса Грінченка, представники Департаменту освіти і науки виконавчого органу Київської міської ради Київської міської державної адміністрації, управління освіти, молоді і спорту Святошинської районної в місті Києві державної адміністрації.

У роботі семінару, а також на відкритому уроці географії (проводили корейські вчителі за інноваційними освітніми технологіями) взяв участь провідний наукови ... Читати далі »»»

Категорія: DIDACTICS | Переглядів: 496 | Додав: Didactics | Дата: 2019-Січ-19

Відділ дидактики Інституту педагогіки НАПН України тривалий час плідно співпрацює з Міністерством освіти і науки України, беручи участь у розробленні навчальних програм, у комісіях тощо.

Цьогоріч 16 січня відбулося чергове засідання Комісії з психології та педагогіки Міністерства освіти і науки України, членом якої є В. І. Кизенко, кандидат педагогічних наук, провідний науковий співробітник відділу дидактики Інституту педагогіки НАПН України. Комісія розглянула шість рукописів посібників для психологів і соціальних педагогів закладів загальної середньої освіти. Зміст рукописів розкриває різні аспекти проблеми захисту дітей.

Василь Іванович повідомив про результати роботи, зазначивши: дві третини з поданих на розгляд рукописів визнано такими, що мають суттєві недоліки, тож їм не буде надано гриф «Рекомендовано Міністерством освіти і науки України».

Докладніше – https://www.facebook.com/boltivetssergij

Категорія: DIDACTICS | Переглядів: 405 | Додав: Didactics | Дата: 2019-Січ-18

Покажчики друкованих праць науковців відділу дидактики Інституту педагогіки НАПН України за результатами виконання  науково-дослідної роботи «Формування змісту профільного навчання в єдності його інваріантної і варіативної складових» (2015-2017 рр.)

Перехід до покажчиків:  http://lib.iitta.gov.ua/712904/

Видання містить алфавітні покажчики друкованих праць (НДР «Формування змісту профільного навчання в єдності його інваріантної і варіативної складових»; наук. кер. – д-р пед. наук Г. О. Васьківська) наукових співробітників відділу дидактики Інституту педагогіки НАПН України за основними видами продукції, за назвами публікацій та прізвищами авторів.

У розділі, де назви публікацій подаються за алфавітом, прізвища авторів залишаються перед знаком «\\\» – для зручності у користуванні. Після назв публікацій у квадратних дужках подається переклад їх англійською мовою (за потреби складати References за одним із міжнародних стандартів).

Для науковців, педагогічних працівників, студентів вищих закладів освіти, працівників різних категорій у галузі освіти.

Бібліографічний опис: Покажчики друкованих праць наукових співробітників відділу дидактики Інституту педагогіки НАПН України за НДР «Формування змісту профільного навчання в єдності його інваріантної і вар ... Читати далі »»»

Категорія: DIDACTICS | Переглядів: 404 | Додав: Didactics | Дата: 2018-Грд-06

У грудні 2018 року у видавництві «Педагогічна думка» вийшов друком неперіодичний збірник наукових праць «Дидактика: теорія і практика», підготовлений відділом дидактики Інституту педагогіки НАПН України.

Збірник містить матеріали, присвячені теоретичним і прикладним проблемам модернізації змісту української освіти. У низці статей порушено питання реалізації педагогічних технологій в умовах профільного навчання (НДР «Дидактичні засади реалізації педагогічних технологій в умовах профільного навчання»), а також характеризуються результати всеукраїнського експерименту «Реалізація інноваційної моделі розвитку культурно-мовних та морально-громадянських цінностей учнів», що проходить на базі Київської гімназії східних мов № 1.

Для науковців, викладачів і студентів вищих закладів освіти, педагогічних працівників закладів загальної середньої освіти.

Бібліографічний опис: Дидактика: теорія і практика : зб. наук. праць / [за наук. ред. д-ра пед. наук Г. О. Васьківської]. – Київ : Педагогічна думка, 2018. – 164 с. ISBN 978-966-644-486-1.

До низки статей зі збірника забезпечено вільний доступ за покликанням http://lib.iitta.gov.ua/view/divisions/dd/2018.html   ... Читати далі »»»

Категорія: DIDACTICS | Переглядів: 442 | Додав: Didactics | Дата: 2018-Грд-06

Реалізація інноваційних педагогічних технологій: міжпредметні зв’язки та інтеграція змісту навчання

22 листопада 2018 р. адміністрація гімназії міжнародних відносин з поглибленим вивченням англійської мови №323 м. Києва та відділ дидактики Інституту педагогіки НАПН України організували і провели круглий стіл на тему «Реалізація інноваційних педагогічних технологій: міжпредметні зв’язки та інтеграція змісту навчання».

Під час роботи круглого столу обговорено низку проблем міжпредметності та інтеграції змісту навчання у процесі реалізації інноваційних педагогічних технологій. Зокрема, порушено такі важливі для сучасної української школи питання:

– теоретичні засади міжпредметних зв’язків;

– реалізація міжпредметних зв’язків на уроках суспільно-гуманітарного циклу;

– методика застосування міжпредметних зв’язків у навчанні математики;

– інтеграція компетентностей з предметів природничого циклу;

– міжпредметні зв’язки у процесі викладання іноземних мов, що є одним із засобів формування компетентнісно спроможного випускника;

– інтеграція навчального матеріалу у процесі вивчення предметів естетичного циклу;

– особливості реалізації міжпредметних зв’язків на уроках у початковій школі;

– дидактичні умови реалізації інтегрованого підходу в умовах профільного навчання;

– ком ... Читати далі »»»

Категорія: DIDACTICS | Переглядів: 449 | Додав: Didactics | Дата: 2018-Лис-29

24 жовтня 2018 року у рамках Десятої міжнародної виставки «Інноватика в сучасній освіті» та Восьмої міжнародної виставки освіти за кордоном «World Edu» відбувся науково-практичний семінар «Реалізація інноваційних технологій в умовах упровадження Концепції Нової української школи».

Організатори заходу: відділ дидактики Інституту педагогіки НАПН України, Київська гімназія східних мов №1. Цільова аудиторія: керівники закладів освіти, вчителі, керівники та методисти районних міських управлінь освіти та обласних інститутів післядипломної педагогічної освіти.

Учасникам науково-практичний семінару було надіслано відеозвернення всіма мовами, що викладаються у Київській гімназії східних мов №1.

Доповіді та повідомлення:

«Особливості впровадження і реалізації педагогічних технологій профільного навчання» (Васьківська Г. О., доктор педагогічних наук, старший науковий співробітник, завідувач відділу дидактики Інституту педагогіки Національної академії педагогічних наук України);

... Читати далі »»»

Категорія: DIDACTICS | Переглядів: 517 | Додав: Didactics | Дата: 2018-Жов-25

Дні науки в Інституті педагогіки НАПН України

розпочалися урочистим нагородженням наукових співробітників іменними преміями, почесними грамотами та подяками

Премії Інституту педагогіки імені видатних учених-педагогів 2018 року:

Семена Устимовича Гончаренка (1928–2013; доктора педагогічних наук (1989), професора (1990), дійсного члена Академії педагогічних наук України (1992), провідного методолога педагогічної науки України, автора першого покоління національних підручників з фізики);

Олександра Івановича Бугайова (1923–2009; учителя, методиста, ученого, доктора педагогічних наук, професора, Заслуженого діяча науки і техніки України, почесного академіка НАПН України, автора першого покоління національних підручників з фізики; зі своїх більш ніж 50 років плідної діяльності 35 пропрацював в Інституті педагогіки НАПН України);

Ніни Миколаївни Буринської (1927–2017; українського педагога, класика вітчизняної методики хімії, доктора педагогічних наук (1989), професора (1991), Заслуженого вчителя України (1984), автора першого покоління національних підручників з хімії);

Михайла Панасовича Откаленка (1913–1981; видатного методиста і вченого, завідувача відділу методики географії Науково-дослідного інституту педагогіки України з 1959 до 1981 року, старшого наукового співробітника, автора системи методичної служби в географії).

< ... Читати далі »»»

Категорія: DIDACTICS | Переглядів: 502 | Додав: Didactics | Дата: 2018-Тра-14

Актуальні проблеми сучасної психодидактики: філософські, психологічні та педагогічні аспекти

 

За результатами роботи Другої Міжнародної науково-практичної конференції «Актуальні проблеми сучасної психодидактики: філософські, психологічні та педагогічні аспекти» («Actual problems of modern psychodidactics: philosophical, psychological and pedagogical aspects» (м. Умань, 20–21 квітня 2018 року), підготовленої і проведеної за співучасті відділу дидактики Інституту педагогіки НАПН України, видано збірник матеріалів заходу у форматі Вісника Польсько-української науково-дослідницької лабораторії психодидактики імені Я. А. Коменського &l ... Читати далі »»»

Категорія: DIDACTICS | Переглядів: 548 | Додав: Didactics | Дата: 2018-Тра-10

Реалізація сучасних педагогічних технологій в умовах профільного навчання: акмеологічний аспект

29 березня 2018 року на базі Пісківської гуманітарної гімназії відділ дидактики Інституту педагогіки НАПН України спільно з відділом освіти, молоді, спорту та зовнішніх зв’язків Пісківської селищної об’єднаної територіальної громади Бородянського району Київської області провів науково-практичний семінар «Реалізація сучасних педагогічних технологій в умовах профільного навчання: акмеологічний аспект».

Тематичні напрями роботи семінару:

• особливості розвитку освітнього середовища закладів загальної середньої освіти територіальної громади у нових реаліях;

• інноваційна культура сучасного педагогічного працівника;

• технології особистісно орієнтованого навчання як акмеологічна основа суб’єкт-суб’єктної взаємодії;

• особливості реалізації педагогічних технологій в умовах профільного навчання.

Оскільки захід уперше проводився для педагогічних працівників закладів загальної середньої освіти Пісківської селищної об’єднаної територіальної громади Бородянського району Київської області, то до складу оргкомітету було введено таких фахівців: доктора педагогічних наук, завідувача відділу дидактики Інституту педагогіки НАПН України Г. О. Васьківську; начальника відділу освіти, молоді, спорту та зовнішніх зав’язків виконавчого комітету ради Пісківської селищної об’єднаної територіальної громади Н. В. Новікову; директора Пісківської гуманітарної гімназії, вчителя фізики та астрономії, вчителя-методиста О. О. Клокуна; заступника директора Пісківської гуманітарної гімназії, вчителя української мови та літератури, вчителя-методиста Л. В. Корякіну; директора Тетерівської ЗОШ І–ІІІ ступенів імені Ніни Сосніної Р. В. Пилипенко; директора Пісківського НВО «Спеціалізована школа I&nd ... Читати далі »»»

Категорія: DIDACTICS | Переглядів: 657 | Додав: Didactics | Дата: 2018-Бер-30

Модернізація освітнього середовища: проблеми та перспективи

За результатами роботи Третьої Міжнародної науково-практичної конференції Модернізація освітнього середовища: проблеми та перспективи (м. Умань, 16–17 лютого 2018 року), підготовленої і проведеної за співучасті відділу дидактики Інституту педагогіки НАПН України, видано збірник матеріалів заходу у форматі Вісника Польсько-української науково-дослідницької лабораторії психодидактики імені Я. А. Коменського «FOLIA COMENIANA». Член редколегії видання і співголова оргкомітету Третьої Міжнародної науково-практичної конференції – Г. О. Васьківська, доктор педагогічних наук, старший науковий співробітник, завідувач відділу дидактики Інституту педагогіки Національної академії педагогічних наук України; професор кафедри педагогіки та психології Київського університету імені Бориса Грінченка.

Основна тематика представлених доповідей відповідає напрямам роботи конференції: історичні та порівняльні аспекти модернізації освітнього середовища у закладах загальної середньої освіти та закладах вищої освіти; методологія модернізації освітнього середовища; особливості сучасного виховного середовища у закладах загальної середньої освіти та закладах вищої освіти; сучасні підходи до модернізації п ... Читати далі »»»

Категорія: DIDACTICS | Переглядів: 503 | Додав: Didactics | Дата: 2018-Бер-12

Професійна підготовка педагогів в умовах євроінтеграції: проблеми та перспективи

12 жовтня 2017 року завідувач відділу дидактики Інституту педагогіки НАПН України, доктор педагогічних наук Васьківська Г. О. взяла участь у роботі Всеукраїнської науково-практичної конференції «Професійна підготовка педагогів в умовах євроінтеграції: проблеми та перспективи», яка відбулася на базі Київського університету імені Бориса Грінченка. На пленарному засіданні Галина Олексіївна розкрила аксіологічний аспект підготовки майбутніх учителів до процесу становлення особистості.

Під час заходу було обговорено нову стратегію психолого-педагогічної підготовки майбутніх фахівців в умовах євроінтеграції, європейські орієнтири професійної підготовки дошкільних педагогів, феномен сучасного дитинства, змістове забезпечення підготовки педагога до мовленнєво-риторичної діяльності у США та країнах Європи, особливості співпраці громадськості та закладів освіти, основні стандарти підготовки вчителів до роботи у школі.

На секційних засіданнях учасники конференції зосередилися на аксіологічному концепті нової стратегії психолого-педагогічної підготовки педагогів, стратегії підготовки педагогів дошкільної та початкової освіти в умовах євроінтеграції, європейському досвіді підготовки педагогів до раннього навчання іноземних мов дітей дошкільного і молодшого шкільного віку.

Напрацювання науковців, фахівців вищої школи (викладачів, методистів та ін.), учителів-практиків загальноосвітніх навчальних закладів знайдуть своє продовження у подальших пошуках шляхів розв’язання окресленого кола проблем.

Категорія: DIDACTICS | Переглядів: 483 | Додав: Didactics | Дата: 2017-Жов-13

Модернізація освітнього середовища: проблеми та перспективи

6 квітня 2017 року відбулася Перша Міжнародна науково-практична он-лайн Інтернет-конференція «Модернізація освітнього середовища: проблеми та перспективи».

Організатори і учасники: Міністерство освіти і науки України, Національна академія педагогічних наук України, Інститут педагогіки НАПН України (відділ дидактики), Уманський державний педагогічний університет імені Павла Тичини (факультет соціальної та психологічної освіти, кафедра педагогіки та освітнього менеджменту, факультет початкової освіти, Польсько-українська науково-дослідницька лабораторія психодидактики імені Я. А. Коменського), Східноєвропейський національний університет імені Лесі Українки (педагогічний інститут), Київський університет імені Бориса Грінченка (педагогічний інститут), Університет Саскатчевана (Канада), Державна вища професійна школа м. Хелм (Польща), Брестський державний університет БРДУ імені О. С. Пушкіна (Білорусь), Гродненський державний університет імені Янки Купали (Білорусь), ДЗО «Гродненський обласний інститут розвитку освіти» (Білорусь).

Напрями роботи конференції: історичні аспекти модернізації освітнього середовища у загальноосвітніх та вищих навчальних закладах; методологія модернізації освітнього середовища; особливості сучасного виховного середовища у загальноосвітніх та вищих навчальних закладах; сучасні підходи до удосконалення навчального процесу у загальноосвітніх та вищих навчальних закладах; основні тенденції формування змісту освіти в умовах модернізації освітнього середовища; дидактичне та методичне забезпечення модернізації освітнього середовища; сучасні педагогічні технології у процесі модернізації освітнього середовища; проблеми управління навчальними закладами у період їх модернізації; діяльність соціально-психологічної служби у ЗНЗ та ВНЗ: історія та пер ... Читати далі »»»

Категорія: DIDACTICS | Переглядів: 869 | Додав: Didactics | Дата: 2017-Кві-06

Акмеологічні технології успішного навчання, виховання і розвитку суб’єктів освітнього процесу

23 березня 2017 року відділ дидактики Інституту педагогіки НАПН України на базі Пісківської гуманітарної гімназії (Пісківська об’єднана територіальна громада, Бородянський район Київської області) провів науково-практичний семінар з теми «Акмеологічні технології успішного навчання, виховання і розвитку суб’єктів освітнього процесу».

Цим комплексним заходом (пленарне та секційні засідання, акмеологічні тренінги програмово-цільової спрямованості) було охоплено низку напрямів розгортання спільної науково-практичної діяльності. Розглядаючи дидактичні аспекти акмеологічних технологій навчання, виховання і розвитку суб’єктів освітнього процесу гімназії, технології особистісно орієнтованого навчання як акмеологічну основу суб’єкт-суб’єктної взаємодії, а також педагогічні ситуації як дидактичні складники акмеологічних технологій реалізації змісту шкільної освіти, учасники семінару особливу увагу звернули на: дидактичні аспекти впровадження акмеологічних технологій в освітнє середовище; педагогічну майстерність учителя як умову розвитку акмеологічного середовища гімназії у сільській місцевості; акмеологічні технології як важіль формування умінь діалогічного спілкування старшокласників, розвиток суб’єкт-суб’єктної взаємодії учнів старшої школи в умовах акмеологічного експерименту.

Гостро постало питання про роль бібліотеки і бібліотечної справи у зростанні педагогічної майстерності вчителя.

Особливу зацікавленість учасники науково-практичного семінару виявили до проблем, порушених науковцями відділу дидактики Інституту педагоги, адже у їхніх доповідях йшлося про застосування акмеологічних технологій у процесі формування ціннісних орієнтацій суб’єктів навчально-виховного процесу та міжпредметну інтеграцію як одну з важливих умов реал ... Читати далі »»»

Категорія: DIDACTICS | Переглядів: 946 | Додав: Didactics | Дата: 2017-Бер-24

«Україна – країни Сходу в ХХІ столітті в діалозі мов, культур, педагогічних систем: ціннісні виміри особистості»

Відділ дидактики Інституту педагогіки НАПН України 27 жовтня 2016 року взяв активну участь у проведенні Одинадцятої Всеукраїнської науково-практичної конференції «Україна – країни Сходу в ХХІ столітті в діалозі мов, культур, педагогічних систем: ціннісні виміри особистості» (на базі Київської гімназії східних мов №1).

Під час роботи конференції було обговорено низку проблем, пов’язаних з ціннісними вимірами особистості у контексті профільного навчання, науково-теоретичними засадами розвитку морально-громадянських цінностей особистості на засадах концепції реалізації інноваційної моделі розвитку культурно-мовних та морально-громадських цінностей учнів Київської гімназії східних мов №1, а також з формуванням морально-громадянських цінностей особистості засобами варіативного компонента змісту освіти, професійно-орієнтованих компетентностей старшокласників і краєзнавчої компетентності учнів старшої школи зокрема, з міжпредметними зв’язками у старшій школі у межах практико-зорієнтованого підходу, з розвитком умінь діалогічного спілкування старшокласників у полікультурному середовищі і формуванням суб’єкт-суб’єктної взаємодії як необхідної умови діалогу культур. Серед іншого подано результати моніторингу сучасного стану взаємозв’язку інваріантної і варіативної складових змісту профільного навчання (за опитуваннями вчителів і старшокласників Київської гімназії східних мов №1).

  ... Читати далі »»»

Категорія: DIDACTICS | Переглядів: 653 | Додав: Didactics | Дата: 2016-Жов-31

Сьогодні, 28 жовтня 2016 року, Інститут педагогіки НАПН України святкує 90-річчя.

З нагоди ювілею видано алфавітні покажчики друкованих праць (1996–2016) наукових співробітників відділу дидактики – за назвами, категоріями та прізвищами.  Видання буде корисним для науковців, викладачів, студентів вищих навчальних закладів, учителів, інших категорій фахівців у галузі освіти. 

Категорія: DIDACTICS | Переглядів: 555 | Додав: Didactics | Дата: 2016-Жов-28

З нагоди Дня науки 19 травня 2016 року в Інституті педагогіки НАПН України відбулося урочисте вручення науковцям і педагогам-практикам нагород, заснованих Інститутом педагогіки НАПН України. Зокрема Премією в галузі дидактики імені Василя Помагайби було відзначено О. Я. Савченко, головного наукового співробітника відділу початкової освіти Інституту педагогіки, доктора педагогічних наук, професора, дійсного члена НАПН України. Нагороду Олександрі Яківні вручив директор Інституту педагогіки О. М. Топузов. Завідувач відділу дидактики Г. О. Васьківська, представляючи Олександру Яківну, зосередилася на її найвагоміших здобутках і зазначила, що саме наукова школа Олександри Савченко має стати прикладом для створення інших наукових шкіл. У науковому доробку О. Я. Савченко – майже 700 наукових праць. За наукового керівництва і консультування Олександри Яківни захищено понад тридцять кандидатських і півтора десятка докторських дисертацій. Перу видатного дидакта сучасності належать підручники з читання для початкової школи; навчальні посібники розвивального спрямування для молодших школярів – «Барвистий клубочок», «Розвивай свої здібності», «Умій вчитися» (уперше в історії вітчизняного підручникотворення); підручник для студентів педагогічних факультетів «Дидактика початкової школи»; посібники для вчителів «Урок у початкових класах», «Сучасний урок у початкових класах», «Читання в 4 класі», «Виховний потенціал початкової освіти»; книга для батьків «Сімейне виховання. Молодші школярі» та багато інших. Щиро вітаємо Олександру Яківну Савченко з нагородою – Премією в галузі дидактики імені Василя Помагайби!

 

Категорія: DIDACTICS | Переглядів: 587 | Додав: Didactics | Дата: 2016-Тра-19

19 травня 2016 року в Київській гімназії східних мов № 1 – подвійне свято – відзначили і День науки, і День гімназії.

Відбулися зустрічі з науковцями, свято «Галактика талантів», а також захід для батьків «Розвиваємо цінності учнів». Від відділу дидактики Інституту педагогіки Національної академії педагогічних наук України в урочистостях узяв участь провідний науковий співробітник В. І. Кизенко, кандидат педагогічних наук, старший науковий співробітник, науковий керівник дослідно-експериментальної роботи (Всеукраїнський рівень) на базі Київської гімназії східних мов № 1 з теми «Реалізація інноваційної моделі розвитку культурно-мовних та морально-громадянських цінностей учнів». Василь Іванович відвідав уроки біології у 6-Г класі (учитель-методист біології І.Ю. Романова) та хімії у 7-Б класі (учитель-методист хімії Л.О. Спіріна). Привітавши зі святами, розповів школярам про свій досвід викладання біології та хімії, про роботу з обдарованими учнями, про особливості вивчення факультативних курсів у 6–7-х класах.

 

Прикріплення: Картинка 1 ·Картинка 2
Категорія: DIDACTICS | Переглядів: 614 | Додав: Didactics | Дата: 2016-Тра-19

11 травня 2016 року наукові співробітник відділу дидактики Інституту педагогіки НАПН України спільно з адміністрацією та педагогічним колективом гімназії №290 м. Києва організували і провели науково-практичний семінар на тему «Формування змісту профільного навчання в єдності його інваріантної і варіативної складових».

На пленарному засіданні основну увагу було зосереджено на актуальних питаннях конструювання і реалізації змісту профільного навчання з огляду на особистісно-орієнтований підхід, на метапроектній діяльності старшокласників в умовах професійно-орієнтовного освітнього середовища і варіативному компоненті змісту освіти старшої школи як важливому складнику системи неперервної професійної освіти. Обговорювалися результати моніторингу сучасного стану взаємозв’язку інваріантної і варіативної складових у змісті профільного навчання і стан упровадження у навчально-виховний процес гімназії наукових здобутків відділу дидактики.

Аналізуючи проблеми проектування індивідуальних освітніх траєкторій учнів, директор гімназії №290 м. Києва Поліна Замаскіна, презентувала досвід учителів закладу щодо організації допрофільної підготовки та мультипрофільного навчання.

У роботі семінару також узяли участь фахівці Інституту літератури імені Тараса Шевченка, Інституту післядипломної педагогічної освіти Київського університету імені Бориса Грінченка, Науково-методичного центру профільного навчання Управління освіти Дарницької РДА в м. Києва, Науково-методичного центру управління освіти Дарницької РДА в м. Києві. Представники цих установ ознайомили учасників науково-практичного семінару з новітніми технологіями роботи з обдарованими дітьми, з інноваційним досвідом шкіл багатьох країн світу. Йшлося також про проблеми та перспективи організації профільного навчання в навчальних закладах Дарницького району столиці.

... Читати далі »»»

Категорія: DIDACTICS | Переглядів: 719 | Додав: Didactics | Дата: 2016-Тра-12

Єдність інваріантної і варіативної складових змісту профільного навчання як дидактична умова розвитку акмеологічного середовища гімназії

19 квітня 2016 року на базі Пісківської гуманітарної гімназії Бородянського району Київської області наукові співробітники відділу дидактики Інституту педагогіки НАПН України провели науково-практичний семінар «Єдність інваріантної і варіативної складових змісту профільного навчання як дидактична умова розвитку акмеологічного середовища гімназії».

Мета заходу – розглянути ефективність управління гімназією як сучасним навчальним закладом, що має забезпечувати якісний розвиток за умов оновлення та демократизації суспільства, модернізації змісту освіти.

Директор Пісківської гуманітарної гімназії О. О. Клокун у вступному слові зазначив, що у практичній діяльності адміністрації закладу серед пріоритетів – забезпечення умов для ефективної реалізації інваріантної і варіативної складових змісту профільного навчання, організація дослідницької та пошукової діяльності як учнів, так і вчителів, створення відповідної матеріально-технічної бази, орієнтація управлінських функцій і рішень на кінцевий результат – формування акмеологічного освітнього середовища.

Серед іншого, проаналізовано дидактичні особливості конструювання змісту профільного навчання на основі особистісно-орієнтованого, компетентнісного, аксіологічного, метапредметного та інтегративного підходів та принципів гуманізації, фундаменталізації, інтеграції, системності, варіативності і диференціації.

Учасники науково-практичного семінару також обговорили результати впровадження у навчальний процес Пісківської гуманітарної гімназії рекомендацій науковців відділу дидактики Інституту педагогіки, вироблених за результатами досліджень теоретичних, методологічних та аксіологічних основ формування змісту профільного навчання в єдності його інваріантної і варіативної с ... Читати далі »»»

Категорія: DIDACTICS | Переглядів: 764 | Додав: Didactics | Дата: 2016-Кві-22

Чи вигідний українському суспільству занепад освіти і науки?

На заклик профспілки працівників Національної академії наук України, сьогодні, 9 грудня 2015 року, науковці НАН України, галузевих академій наук пліч опліч пікетували Кабінет Міністрів. Гасло акції протесту – «Руки геть від науки!». Представники наукової спільноти виголосили незгоду зі значним скороченням видатків на фундаментальні і прикладні дослідження. Скорочення ці закладено в проект закону "Про державний бюджет України на 2016 рік",

До акції протесту долучилися і ми, наукові співробітники відділу дидактики Інституту педагогіки НАПН України. Наша позиція: будь-яке скорочення видатків на науку кратне руйнуванню сьогодення і майбутнього її, що, в кінцевому підсумку, зруйнує освітню галузь, яка і без того ледь виживає.

Постає запитання: «Чи вигідний українському суспільству занепад освіти і науки?».

Українська наука в небезпеці!
Врятуймо науку України!
Підпишіть електронну петицію Президентові України – https://petition.president.gov.ua/petition/18178

   ... Читати далі »»»

Категорія: DIDACTICS | Переглядів: 684 | Додав: Didactics | Дата: 2015-Грд-09

Вийшов друком збірник наукових праць «Дидактика: теорія і практика», підготовлений науковими співробітниками відділу дидактики Інституту педагогіки НАПН України.

Збірник містить матеріали, присвячені теоретичним і прикладним проблемам модернізації освіти в Україні. У низці статей докторів і кандидатів педагогічних наук, аспірантів, управлінців і вчителів-практиків порушено проблеми профільного навчання, допрофільної підготовки, професійної освіти.

Для науковців, викладачів, магістрів, студентів вищих навчальних закладів, працівників різних категорій у галузі освіти.

Перехід до змісту: 

http://didactics.ucoz.ua/load/materiali/http_didactics_ucoz_ua_load_materiali_1/didaktika_teorija_i_praktika_2015_zmist/1-1-0-836

Бібліографічний опис: Дидактика: теорія і практика : зб. наук. праць / [за наук. ред. д-ра пед. наук Г. О. Васьківської]. – К. : Вид-во НПУ імені М. П. Драгоманова, 2015. – 152 с. 

Категорія: DIDACTICS | Переглядів: 759 | Додав: Didactics | Дата: 2015-Лис-17

Фундаменталізація змісту освіти у старшій школі в умовах профільного навчання

Вийшли друком методичні рекомендації «Фундаменталізація змісту освіти у старшій школі в умовах профільного навчання». Авторський колектив – науковці відділу дидактики Інституту педагогіки НАНП України. Рецензенти: М. І. Піддячий, доктор педагогічних наук, професор, Інститут педагогіки НАПН України; О. В. Онопрієнко, кандидат педагогічних наук, докторант, Інститут педагогіки НАПН України; А. Г. Жукова, кандидат педагогічних наук, директор гімназії міжнародних відносин №323 з поглибленим вивченням англійської мови м. Києва.

В основі методичних рекомендацій лежить низка принципів профільного навчання, зреалізованих у змісті метакурсу «Людинознавство» (10–11-й класи), курсу за вибором «Екологія в житті людини» (10–11-й класи) і закладених у програмах навчального курсу «Наукове пізнання» (10-й клас) і курсу за вибором «Цінності і смисли в житті людини» (10–11-й класи).

Фундаменталізація змісту освіти у старшій школі необхідна, передусім, для гармонійної адаптації особистості до соціальних, економічних і природних чинників. Фундаменталізація є умовою підвищення мобільності особистості і способом розв’язання суперечностей між стрімким збільшенням обсягу інформації (у тому числі навчальної) і обмеженою можливістю засвоєння її старшокласником. Водночас, фундаменталізація є необхідною умовою й основою для неперервної освіти протягом життя.

З огляду на розв’язання проблем фундаменталізації змісту освіти у старшій школі, найефективнішим є використання інтерактивної моделі навчання, яка передбачає конструювання життєвих ситуацій, використання рольових ігор, спільне розв’язання проблем, що унеможливлює домінування будь-якого процесу чи якоїсь ідеї. Спільна діяльність учнів у пр ... Читати далі »»»

Категорія: DIDACTICS | Переглядів: 708 | Додав: Didactics | Дата: 2015-Лис-03

22 жовтня 2015 року на базі гімназії міжнародних відносин №323 з поглибленим вивченням англійської мови м. Києва відбулася науково-практична конференція «Формування змісту профільного навчання як стратегічний напрям модернізації освіти в Україні».

На адресу учасників заходу надійшло привітання від доктора педагогічних наук, професора, директора Інституту педагогіки Національної академії педагогічних наук України О. М. Топузова.

Під час науково-практичної конференції порушувалися актуальні проблеми модернізації змісту профільного навчання, зокрема: формування стійкого інтересу учнів до знань в умовах профільного навчання, педагогічні засоби впровадження варіативного компонента змісту освіти у старшій школі,  психолого-педагогічний супровід допрофільної підго­товки та профільного навчання та ін. Також було розглянуто історико-дидактичний аспект світоглядного потенціалу предметів гуманітарного циклу в контексті організації профільного навчання, аксіологічний підхід як визначальний чинник у навчанні старшокласників української мови та літератури тощо.

Доктор педагогічних наук, старший науковий співробітник, завідувач відділу дидактики Інституту педагогіки НАПН України Г. О. Васьківська виголосила слова вдячності докторам і кандидатам педагогічних наук, учителям-практикам, управлінцям й аспірантам з м. Києва і області, Дніпропетровщини, Запоріжжя, Львівщини, Миколаївщини, Одещини, Полтавщини, Сумщини, Хмельниччини, Черкащини і Криму, котрі долучилися до розв’язання проблемних питань щодо формування змісту профільного навчання.

Щирі слова вдячності пролунали також на адресу адміністрацій і педагогічних колективів загальноосвітніх навчальних закладів, на базі яких науковці відділу дидактики здійснюють апробацію результатів свої наукових пошуків й упровадження їх у навчально-виховний процес: гімназія міжнародних відносин №323 з поглибленим вивченням англійської мови і гімназія №290 м. Києва, К ... Читати далі »»»

Категорія: DIDACTICS | Переглядів: 723 | Додав: Didactics | Дата: 2015-Жов-28

22 жовтня 2015 року на базі гімназії міжнародних відносин №323 з поглибленим вивченням англійської мови м. Києва відбулася науково-практична конференція «Формування змісту профільного навчання як стратегічний напрям модернізації освіти в Україні».

На адресу учасників заходу надійшло привітання від доктора педагогічних наук, професора, директора Інституту педагогіки Національної академії педагогічних наук України О. М. Топузова.

Під час науково-практичної конференції порушувалися актуальні проблеми модернізації змісту профільного навчання, зокрема: формування стійкого інтересу учнів до знань в умовах профільного навчання, педагогічні засоби впровадження варіативного компонента змісту освіти у старшій школі,  психолого-педагогічний супровід допрофільної підго­товки та профільного навчання та ін. Також було розглянуто історико-дидактичний аспект світоглядного потенціалу предметів гуманітарного циклу в контексті організації профільного навчання, аксіологічний підхід як визначальний чинник у навчанні старшокласників української мови та літератури тощо.

Доктор педагогічних наук, старший науковий співробітник, завідувач відділу дидактики Інституту педагогіки НАПН України Г. О. Васьківська виголосила слова вдячності докторам і кандидатам педагогічних наук, учителям-практикам, управлінцям й аспірантам з м. Києва і області, Дніпропетровщини, Запоріжжя, Львівщини, Миколаївщини, Одещини, Полтавщини, Сумщини, Хмельниччини, Черкащини і Криму, котрі долучилися до розв’язання проблемних питань щодо формування змісту профільного навчання.

Щирі слова вдячності пролунали також на адресу адміністрацій і педагогічних колективів загальноосвітніх навчальних закладів, на базі яких науковці відділу дидактики здійснюють апробацію результатів свої наукових пошуків й упровадження їх у навчально-виховний процес: гімназія міжнародних відносин №323 з поглибленим вивченням англійської мови і гімназія №290 м. Києва, К ... Читати далі »»»

Категорія: DIDACTICS | Переглядів: 630 | Додав: Didactics | Дата: 2015-Жов-28

Вийшла друком колективна монографія «Фундаменталізація змісту освіти у старшій школі: теорія і практика». Автори – наукові співробітники відділу дидактики Інституту педагогіки НАПН України. Монографію присвячено актуальним питанням фундаменталізації змісту освіти в старшій школі, що є важливою і складною проблемою профільного навчання. Зміст монографії, побудований з урахуванням сучасних здобутків з теорії навчання, послідовно висвітлює результати наукових пошуків співробітників відділу дидактики. У роботі розкрито особливості конструювання змісту шкільної освіти у педагогічній теорії, схарактеризовано соціально-педагогічні чинники, проаналізовано систему знань як когнітивну домінанту, а також визначено гносеологічну цінність навчальних предметів у контексті фундаменталізації змісту освіти старшої школи і висвітлено шляхи оптимізації навчального змісту предметів гуманітарного циклу, що сприятиме духовному становленню молоді на сучасному етапі розвитку українського суспільства. 

Бібліографічний опис: Фундаменталізація змісту освіти у старшій школі: теорія і практика : кол. монограф. / [авт. кол.: Г. О. Васьківська, В. І. Кизенко, С. Е. Трубачева, С. П. Бондар, Л. А. Липова, О. В. Барановська, С. В. Косянчук, Н. В. Захарчук] ; за наук. ред. д-ра пед. наук Г. О. Васьківської. – К. : Пед. думка, 2015. – 288 с.: іл. – Бібліограф.: 310 назв. – С. 250–271.

Детальніша інформація –

http://didactics.ucoz.ua/load/materiali/http_didactics_ucoz_u ... Читати далі »»»

Категорія: DIDACTICS | Переглядів: 702 | Додав: Didactics | Дата: 2015-Вер-03

До Дня науки в Україні – свято «Гордість та надія гімназії»

З нагоди Дня науки в Україні 15 квітня 2015 року в гімназії міжнародних відносин №323 з поглибленим вивченням англійської мови м. Києва відбулося свято «Гордість та надія гімназії».

Учителі і батьки, представники наукових установ і громадських організацій привітали гімназистів-переможців всеукраїнських, міських, районних олімпіад, конкурсу наукових робіт МАН, інших конкурсів і змагань. Цьогоріч серед переможців – 55 учнів і сім команд гімназії №323.

За результатами ІІ етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад з навчальних предметів серед загальноосвітніх навчальних закладів Дарницького району столиці гімназія №323 посіла п’яте місце, а за результатами ІІІ етапу - шосте. Найбільшу кількість призових місць здобули учні: Анастасія Чубук (11-А клас), Олександр Явтушенко (11-А клас), Ірина Гермаківська (10-А клас), Євген Красніков (11-А клас), Андрій Мельник (9-Б), Катерина Голуб (9-Б), Злата Семченко (9- Б), Наталія Сорока (11-Б), Антон Астахов (11-А клас), Вікторія Верховецька (9-Б), Анастасія Колодій (11-В клас), Ярослав Смовж (6-Б).

На святі вшанували також команди учнів, які посіли призові місця у районних та міських змаганнях, а саме: команду КВК «Антивірус» за І місце у районному конкурсі шкільних команд КВК «Юні інспектори дорожнього руху»; переможців районного творчого конкурсу з російської мови «Подорож кленового листка по Україні» (Гурін Олександр, 6-В), міжнародного учнівського конкурсу юних істориків «Лелека» (Смовж Ярослав, 6-Б), Всеукра ... Читати далі »»»

Категорія: DIDACTICS | Переглядів: 776 | Додав: Didactics | Дата: 2015-Тра-18

Особливості реалізації технологічного і компетентнісного підходів у освіті: філософський, філологічний, психологічний та педагогічний аспекти

 

На базі Інституту педагогічної освіти Миколаївського національного університету імені В.О. Сухомлинського 29-30 квітня 2015 року відбувся Всеукраїнський науково-практичний семінар (за міжнародною участю) на тему: «Особливості реалізації технологічного і компетентнісного підходів у освіті: філософський, філологічний, психологічний та педагогічний аспекти».

Співорганізатори заходу: Міністерство освіти і науки України, Національна академія педагогічних наук України, відділ дидактики Інституту педагогіки НАПН України, Інститут педагогічної освіти Миколаївського національного університету імені В. О. Сухомлинського, Уманський державний педагогічний університет імені Павла Тичини, Інститут педагогіки, психології та мистецтв Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського.

На пленарному засіданні з доповіддю «Дидактичні умови впровадження рефлексійно-пізнавальної технології для забезпечення єдності інваріантної і варіативної складових змісту профільного навчання» виступила Г.О. Васьківська, доктор педагогічних наук, старший науковий співробітник, завідувач відділу дидактики Інституту педагогіки НАПН України.

Програмою Всеукраїнського науково-практичного семінару передбачено проведення тренінгів, круглих столів, зустрічей з учителями і учнями загальноосвітніх навчальних закладів, з викладачами і студентами вищих навчальних закладів м. Миколаєва.

Завідувач відділу дидактики Інституту педагогіки НАПН України Г.О. Васьківська взяла участь у тренінгу на тему: «Особливості застосування технологій ситуаційного навчання», виступила на круглому столі за участю вчителів загальноосвітніх навчальних закладів м. Миколаєва, студентів Інституту педагогічної освіти М ... Читати далі »»»

Категорія: DIDACTICS | Переглядів: 649 | Додав: Didactics | Дата: 2015-Тра-06

Модернізація змісту профільного навчання в єдності його інваріантної і варіативної складових

У рамках угоди про співпрацю 29 квітня 2015 року відділом дидактики Інституту педагогіки НАПН України на базі гімназії №290 м. Києва було проведено науково-практичний семінар на тему «Модернізація змісту профільного навчання в єдності його інваріантної і варіативної складових». Серед організаторів заходу: Інститут післядипломної освіти Київського університету імені Бориса Грінченка, Науково-методичний центр управління освіти Дарницької РДА в м. Києві.

Науковими співробітниками відділу дидактики було порушено низку проблем, що стосувалися: конструювання інваріантної і варіативної складових змісту профільного навчання на засадах людиноцентризму; особливостей варіативного компонента змісту освіти в старшій школі; метапредметного аспекту проектування змісту навчання в старшій школі; міжпредметної інтеграції у змісті профільного навчання як засобу забезпечення єдності його інваріантної і варіативної складових; психолого-педагогічних особливостей ціннісного самовизначення старшокласників в умовах профільного навчання.

Науковці інших установ зосередили увагу на: підготовці вчителів до роботи в умовах трансформацій освітнього простору; наступності й неперервності у формуванні змісту освіти в контексті її профілізації. Методисти та інші фахівці в галузі освіти закликали до дискусії з питань підвищення ефективності вивчення географії у старшій школі, модернізації процесу навчання математики у профільних класах старшої школи, удосконалення інваріантного змісту природознавства на підготовчому етапі допрофільної природничої підготовки учнів, перспективного розвитку профільного навчання в закладах освіти Дарницького району столиці у 2015/2016 н.р.

... Читати далі »»»

Категорія: DIDACTICS | Переглядів: 731 | Додав: Didactics | Дата: 2015-Кві-30

Дидактика початкової школи: реалізація технологічного та компетентнісного підходів

10 квітня 2015 року науковці відділу дидактики Інституту педагогіки НАПН України взяли участь у Міжнародній онлайн-Інтернет-конференції «Дидактика початкової школи: реалізація технологічного та компетентнісного підходів», яка відбулася на базі Науково-дослідницької лабораторії дидактики початкової освіти Інституту педагогічної освіти Миколаївського національного університету імені В.О. Сухомлинського.

Науковими співробітниками відділу дидактики на обговорення було винесено такі питання: рефлексійно-пізнавальна технологію як чинник формування системи знань учнів, варіативна складова змісту освіти у контексті особистісно-орієнтованого навчання, підготовка майбутніх учителів до процесу формування в учнів ціннісно-смислових орієнтацій.

Захід проведено за сприяння Миколаївського національного університету імені В.О. Сухомлинського, науково-дослідницької лабораторії дидактики початкової освіти Навчально-наукового інституту педагогічної освіти (м. Миколаїв, Україна), Вищої школи професійної освіти імені Я.А. Коменського (Польща), факультету початкової освіти ФДБОУВПО «Поволзька державна соціально-гуманітарна академія» (Росія), Брестського державного університету БРДУ імені О.С. Пушкіна (Білорусь), УО «Гродненський державний університет імені Я. Купали» (Білорусь), Південно-Казахського гуманітарно-педагогічного інституту імені М. Сапарбаєва (Казахстан), Ташкентського державного педагогічного університету імені Нізамі (Узбекистан), а також відділу дидактики Інституту педагогіки НАПН України.

... Читати далі »»»
Категорія: DIDACTICS | Переглядів: 645 | Додав: Didactics | Дата: 2015-Кві-15

Сучасні педагогічні технології забезпечення єдності інваріантної і варіативної складових змісту профільного навчання

17 квітня 2015 року в рамках XXVІІ Міжнародної спеціалізованої виставки «Освіта та кар’єра–2015» (Національний центр ділового та культурного співробітництва «Український Дім») відділ дидактики Інституту педагогіки НАПН України організував семінар для вчителів загальноосвітніх навчальних заклади, викладачів і студентів вищих навчальних закладів, аспірантів на тему «Сучасні педагогічні технології забезпечення єдності інваріантної і варіативної складових змісту профільного навчання».

Науковці відділу дидактики Інституту педагогіки НАПН України зосередили увагу учасників семінару на: дидактичних аспектах упровадження рефлексійно-пізнавальної технології з метою забезпечення єдності інваріантної і варіативної складових змісту профільного навчання; особливостях реалізації інтегративного підходу в профільній школі; організаційно-методичному компоненті формування ціннісних орієнтацій старшокласників в умовах профільного навчання; методі проектів як інноваційної технології реалізації змісту профільного навчання.

Обговорюючи актуальні питання сучасної освіти, зокрема педагогічні технології, вчителі-практики, викладачі та інші учасники заходу зосереджувалися на: особливостях моделювання інноваційного розвитку освітнього середовища загальноосвітнього навчального закладу; проблемах науково-методичного забезпечення реалізації змісту інваріантної і варіативної складових в умовах профільного навчання; інноваційній культурі суб’єктів педагогічних систем; реалізації цільових проектів гім ... Читати далі »»»

Категорія: DIDACTICS | Переглядів: 655 | Додав: Didactics | Дата: 2015-Кві-15

Інтегровано-бінарні уроки-проекти

Методичні рекомендації «Інтегровано-бінарні уроки-проекти» (авт.: вчитель світової літератури Світлана Миколаївна Рудакова, вчитель інформатики та інформаційних технологій Світлана Євгенівна Ковш, практичний психолог Неля Броніславівна Темрякович, навчально-виховний комплекс «Чаплинська школа-гімназія» Чаплинської районної ради Херсонської області) видрукувано у рамках науково-дослідної роботи відділу дидактики Інституту педагогіки НАПН України «Формування змісту профільного навчання в єдності його інваріантної і варіативної складових» (2015–2017 рр.), яка є логічним продовженням досліджень, спрямованих на модернізацію змісту освіти старшої школи.

Рецензенти видання: Г.О. Васьківська, доктор педагогічних наук, завідувач відділу дидактики (Інститут педагогіки НАПН України), Л.М. Русалкіна, вчитель вищої категорії (Херсонський НВК «Загальноосвітня школа ІІ ступеня – ліцей журналістики, економіки та правознавства»), член Спілки журналістів України. 

Категорія: DIDACTICS | Переглядів: 705 | Додав: Didactics | Дата: 2015-Кві-15

Аксіологічні аспекти реалізації змісту профільного навчання в єдності його інваріантної і варіативної складових

На базі Тетерівської гімназії Бородянського району Київської області 4 квітня 2015 року відділ дидактики Інституту педагогіки НАПН України провів круглий стіл на тему «Аксіологічні аспекти реалізації змісту профільного навчання в єдності його інваріантної і варіативної складових». Щонайперше, обговорювалося коло питань, пов’язаних з формуванням ціннісного ставлення до знань, ціннісно-смислових орієнтацій учнів старшої школи.

Оскільки Комплексно-цільова програма розвитку Тетерівської гімназії на 2015–2020 роки спрямована на підготовку учнів до життя в інноваційному суспільстві, то, безумовно, формування в дитини сучасної системи цінностей дасть змогу випускникові максимально самореалізуватися, жити, діяти, приймати рішення, бути конкурентоспроможним у різних сферах діяльності. Творчий потенціал педагогічного колективу спрямовується, передусім, на реалізацію змісту профільного навчання в єдності його інваріантної і варіативної складових.

Директор гімназії О.О. Клокун зауважив, що організація навчально-виховного процесу закладу базується на науково обґрунтованому виборі педагогічними працівниками програм, форм, методів і засобів навчання й виховання. Звісно, це потребує особливого стилю стосунків учителів та учнів, що вибудовується на принципах співпраці й толерантності.

Наразі, удосконалення навчально-виховного процесу неможливе без професійного психологічного супроводу.

Тож Комплексно-цільова програма розвитку Тетерівської гімназії на 2015–2020 роки передбачає от ... Читати далі »»»

Категорія: DIDACTICS | Переглядів: 649 | Додав: Didactics | Дата: 2015-Кві-06

Цільові проекти – основа розвитку навчального закладу

За сприяння відділу дидактики Інституту педагогіки НАПН України, відділу освіти Бородянської районної державної адміністрації, методичного кабінету відділу освіти Бородянської районної державної адміністрації вийшов друком методичний посібник «Цільові проекти – основа розвитку навчального закладу. З досвіду роботи Тетерівської гімназії». Упорядники: В.М. Кукілевська, О.О. Клокун, Л.В. Корякіна, Л.М. Малишева. Рецензенти: доктор педагогічних наук, завідувач відділу дидактики Інституту педагогіки НАПН України Г.О. Васьківська; начальник відділу освіти Бородянської районної державної адміністрації Київської області В.І. Кухар.

Особливість видання полягає у тому, що на його сторінках висвітлено напрацювання педагогічного колективу Тетерівської гімназії, розкрито значний досвід, накопичений за результатами участі в різних соціокультурних, громадських, наукових та освітніх проектах району, області, країни.

Категорія: DIDACTICS | Переглядів: 624 | Додав: Didactics | Дата: 2015-Бер-31

Методологічні підходи до формування змісту профільного навчання в єдності його інваріантної і варіативної складових

На базі Тетерівської гімназії Бородянського району Київської області 26 березня 2015 року відділ дидактики Інституту педагогіки НАПН України провів науково-практичний семінар на тему «Методологічні підходи до формування змісту профільного навчання в єдності його інваріантної і варіативної складових».

Мета заходу: окреслити і проаналізувати основні напрями співпраці відділу і гімназії як експериментального майданчика на 2015–2017 рр. у рамках фундаментального дослідження «Формування змісту профільного навчання в єдності його інваріантної і варіативної складових».

Учасники заходу обговорили питання створення організаційно-методичних, психолого-педагогічних, інформаційно-технологічних і здоров’язбережувальних умов реалізації особистісно зорієнтованого навчання та виховання дітей в умовах загальноосвітнього навчального закладу.

    ... Читати далі »»»

Переглядів: 689 | Додав: Didactics | Дата: 2015-Бер-30

Сучасні заклади освіти – 2015

Наукові співробітники відділу дидактики Інституту педагогіки НАПН України взяли участь у Шостій Міжнародній виставці  «Сучасні заклади освіти – 2015».

Організатори: Міністерство освіти і науки України, Національна академія педагогічних наук України, компанія «Виставковий Світ».

Захід відбувся 12–14 березня 2015 р. у Київському Палаці дітей та юнацтва.

Категорія: DIDACTICS | Переглядів: 631 | Додав: Didactics | Дата: 2015-Бер-16

Інноватика в сучасній освіті. 2015. Жовтень

Наукові співробітники лабораторії дидактики Інституту педагогіки НАПН України взяли участь у Шостому Міжнародному форумі-презентації «Інноватика в сучасній освіті».

Організатори: Міністерство освіти і науки України, Національна академія педагогічних наук України, компанія «Виставковий Світ».

Захід відбувся 21–23 жовтня 2014 р. у Київському Палаці дітей та юнацтва.

 

Категорія: DIDACTICS | Переглядів: 645 | Додав: Didactics | Дата: 2015-Бер-16

У лютому 2015 року вийшов друком збірник наукових праць відділу дидактики Інституту педагогіки НАПН України «Дидактика: теорія і практика» (http://didactics.ucoz.ua/load/materiali/http_didactics_ucoz_ua_load_materiali_1/zbirnik_naukovikh_prac_didaktika_teorija_i_praktika_2015/1-1-0-723).

Видання присвячене актуальним питанням теорії і практики освіти і навчання. У збірнику представлено Концепцію фундаменталізації змісту освіти у старшій школі в умовах профільного навчання (http://didactics.ucoz.ua/load/materiali/http_didactics_ucoz_ua_load_materiali_1/koncepcija_fundamentalizaciji_zmistu_osviti_u_starshij_shkoli_v_umovakh_profilnogo_navchannja/1-1-0-724), розроблену науковими співробітниками відділу дидактики Інституту педагогіки НАПН України, подано також наукові розвідки і методичні розробки учителів-новаторів гімназії міжнародних відносин №323 з поглибленим вивченням англійської мови м. Києва.

Видання адресується науковцям, докторантам, аспірантам, викладачам, учителям, здобувачам, усім зацікавленим у розв’язанні нагальних проблем змісту освіти. 

Категорія: DIDACTICS | Переглядів: 615 | Додав: Didactics | Дата: 2015-Бер-02

Міжнародна конференція «Василь Сухомлинський у діалозі з сучасністю: вчимось толерантності» відбулася 25-26 вересня у м. Миколаєві (більше інформації: http://mdu.edu.ua/cats/view/301)

У рамках конференції наукові співробітники Інституту педагогіки НАПН  України  Г. О. Васьківська, Н. П. Дічек відвідали Миколаївський муніципальний колегіум імені В. Д. Чайки (директор – С. М. Січко, Народний учитель України). Мета візиту – ознайомлення з передовим педагогічним досвідом цієї «Школи майбутнього». 

Фотоальбом за адресою:

http://didactics.ucoz.ua/photo/vasil_sukhomlinskij_u_dialozi_z_suchasnistju_vchimos_tolerantnosti/10

    

Категорія: DIDACTICS | Переглядів: 736 | Додав: Didactics | Дата: 2014-Жов-01

14 травня 2014 року на базі гімназії №290 м. Києва лабораторія дидактики Інституту педагогіки НАПН України, Інститут післядипломної педагогічної освіти КУ імені Бориса Грінченка, Науково-методичний центр профільного навчання Управління освіти Дарницької РДА м. Києва, Науково-методичний центр управління освіти ДРДА провели науково-практичний семінар «Дидактичні умови фундаменталізації змісту освіти в старшій школі в умовах профільного навчання».

Докладніше:
http://didactics.ucoz.ua/load/zakhodi/seminari/didaktichni_umovi_fundamentalizaciji_zmistu_osviti_v_starshij_shkoli_v_umovakh_profilnogo_navchannja/70-1-0-536

Категорія: DIDACTICS | Переглядів: 738 | Додав: Didactics | Дата: 2014-Тра-20

12 травня 2014 року Інститут педагогіки Національної академії педагогічних наук України, Святошинська районна в м. Києві державна адміністрація, Управління освіти, Київська гімназія східних мов №1 – Асоційована школа ЮНЕСКО провели Десяту Всеукраїнську науково-практичну конференцію «Україна – країни сходу в XXI столітті в діалозі мов, культур, педагогічних систем: ціннісні виміри особистості»

Докладніше:

http://didactics.ucoz.ua/load/zakhodi/konferenciji/ukrajina_krajini_skhodu_v_xxi_stolitti_v_dialozi_mov_kultur_pedagogichnikh_sistem_cinnisni_vimiri_osobistosti/63-1-0-535

Категорія: DIDACTICS | Переглядів: 732 | Додав: Didactics | Дата: 2014-Тра-20

24 жовтня 2013 року у рамках V Національної виставки-презентації «Інноватика в сучасній освіті» (ВЦ «КиївЕкспоПлаза», 22–24 жовтня 2013 року) відбувся семінар Інституту педагогіки Національної академії педагогічних наук України. Тема: «Інноваційні технології у процесі фундаменталізації змісту освіти старшої школи».
Доповідачі: Васьківська Галина Олексіївна, канд. пед. наук, старш. наук. співроб., завідувач лабораторії дидактики Інституту педагогіки НАПНУкраїни; Кизенко Василь Іванович, канд. пед. наук, старш. наук. співроб., докторант Інституту педагогіки НАПН України; Косянчук Сергій Володимирович, наук. співроб. лабораторії дидактики, аспірант Інституту педагогіки НАПН України; Захарчук Наталія Василівна, канд. пед. наук, старш. наук. співроб. лабораторії дидактики Інституту педагогіки НАПН України; Савченко Михайло Пилипович, заступник директора з науково-методичної роботи гімназії східних мов № 1 м. Києва.
Питання, що обговорювалися: інноваційні технології у процесі формування системи знань в учнів старшої школи; інновації у формуванні варіативного компонента змісту шкільної освіти; інновації у процесі формування ціннісно-смислових орієнтацій старшокласників; екологічна складова фундаменталізації змісту освіти: інноваційний аспект; технології формування громадянських цінностей в учнів старш ... Читати далі »»»
Категорія: DIDACTICS | Переглядів: 890 | Додав: Didactics | Дата: 2013-Жов-25

«Актуальні проблеми сучасної дидактики в контексті вимог інформаційного суспільства» – Всеукраїнська науково-практична конференція, 17-18 жовтня 2013 року, КиївРівне–Київ.
Організатори: ... Читати далі »»»
Категорія: DIDACTICS | Переглядів: 1448 | Додав: Didactics | Дата: 2013-Жов-18

15 травня 2013 року на базі гімназії №290 м. Києва відбувся семінар для вчителів « ... Читати далі »»»
Категорія: DIDACTICS | Переглядів: 845 | Додав: Didactics | Дата: 2013-Тра-16

26 квітня 2013 року на базі Київської гімназії східних мов №1 відбулася І Всеукраїнська науково-практична конференція «Фундаменталізація змісту освіти в умовах профільного навчання: формування ціннісних орієнтацій старшокласників». Організатори: Національна академія педагогічних наук України, Інститут педагогіки НАПН України, Інститут педагогіки та психології Національного педагогічного університету імені М. П. Дра­го­манова, Дрогобицький державний педагогічний університет імені Івана Франка, Польсько-українська науково-дослідна лабораторія дидактики імені Яна Амоса Коменського, Київська гімназія східних мов №1 за участі учителів-практиків загальноосвітніх навчальних закладів, що є експериментальними майданчиками лабораторії дидактики Інституту педагогіки НАПН України (Тетерівська гімназія Бородянського району Київської області, гім­назія №290 м. Києва, Київська гімназія міжнародних відносин №323 з поглибленим вивченням англійської мови).
Докладніше: http://didactics.ucoz.ua/load/zakhodi_2013_roku/konferenciji/ ... Читати далі »»»
Категорія: DIDACTICS | Переглядів: 855 | Додав: Didactics | Дата: 2013-Кві-27

Результати роботи секції №2 «Фундаменталізація змісту освіти у старшій школі» у рамках звітної науково-практичної конференції за результатами наукових досліджень співробітників, докторантів, аспірантів, здобувачів і наукових кореспондентів Інституту педагогіки НАПН України за 2012 рік. 
Докладніше: http://didactics.ucoz.ua/load/zakhodi_2013_roku/konferenciji/fundamentalizacija_zmistu_osviti_u_starshij_shkoli/63-1-0-321


Категорія: DIDACTICS | Переглядів: 907 | Додав: Didactics | Дата: 2013-Кві-26

18–19 квітня 2013 року в Інституті педагогіки та психології Національного педагогічного університету імені М. П. Драгоманова
відбулася Всеукраїнська науково-практична конференція «Сучасні технології реалізації освітньо-професійної програми підготовки фахівців з початкової освіти». На пленарному засіданні з доповіддю «Формування в учнів системи знань про людину: від початкової до старшої школи» виступила Г. О. Васьківська, завідувачка лабораторії дидактики Інституту педагогіки, кандидат педагогічних наук, старший науковий співробітник.
Докладніше:  http://didactics.ucoz.ua/load/zakhodi_2013_roku/konferenciji/vaskivska_g_o_formuvannja_v_uchniv_sistemi_znan_pro_ljudinu_vid_pochatkovoji_do_starshoji_shkoli/63-1-0-317

... Читати далі »»»
Категорія: DIDACTICS | Переглядів: 839 | Додав: Didactics | Дата: 2013-Кві-20

16 квітня 2013 року співробітники лабораторії дидактики Інституту педагогіки НАПН України в Тетерівській гімназії Бородянського району Київської області провели науково-методологічний семінар «Теоретико-методичні засади формування системи знань про людину в учнів старшої школи у контексті фундаменталізації змісту освіти».
Докладніше: http://didactics.ucoz.ua/load/zakhodi_2013_roku/seminari/teoretiko_metodichni_zasadi_formuvannja_sistemi_znan_pro_ljudinu_v_uchniv_starshoji_shkoli_u_konteksti_fundamentalizaciji_zmistu_osviti/70-1-0-316
Категорія: DIDACTICS | Переглядів: 849 | Додав: Didactics | Дата: 2013-Кві-18

1-50 51-100 101-117
Статистика сайту

Онлайн усього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Пошук по сайту

Каталог сайтів Link.Sainw.Cn

Український каталог сайтів

Каталог сайтів
Лабораторія навчання української мови Інституту педагогіки НАПН України


Лабораторія літературної освіти Інституту педагогіки НАПН України


Лабораторія навчання російської мови та мов інших етнічних меншин Інституту педагогіки НАПН України


Лабораторія навчання іноземних мов Інституту педагогіки НАПН України


Матеріали від педагогів-практиків


Матеріали з архіву

Журнал «Українська мова і література в школі»

Журнал «Українська література в загальноосвітній школі»
Повний доступ

DIDACTICS 2012 © 2022 DIDACTICS