Савонічева Світлана. Відлуння козаччини у вінку сонетів Наталі Баклай «Під синім небом та понад житами» (матеріали до у року літератури рідного краю) …38–39.
Для покликання: Савонічева Світлана. Відлуння козаччини у вінку сонетів Наталі Баклай «Під синім небом та понад житами» (матеріали до у року літератури рідного краю) [Текст] / Світлана Савонічева // Українська література в загальноосвітній школі. – 2015. – №3. – 48 с. – С. 38–39.
Цитата, с. 38. Не медом п’янить, а гірчить полинами історія багатостраждальної України... Бо всім вона – ласий шматочок, всім би загарбати й зігнути, розправити біля неї загребущі руки, нажитися на красі й багатстві її щедрих земель. Так у віках, так і нині.
А народ на такій землі не може бути рабом. Він -волелюбний з діда-праді-да, гордий і нескорений століттями. Народ, що вірить у воскресіння життя навіть у найпекельніших муках, у найтяжчих битвах, у найскрутніші часи. Народ усе бачить і впускає до свого великого серця різні вітри – сердиті й лагідні, теплі й холодні.
Висповідати те серце на цілий світ дано поетам – людям із Божою зіркою Слова, засвіченою для правди, щирості, любові. Від народних співців, сліпих кобзарів, які несли до людей правду, від невтомного мандрівника Сковороди й геніального пророка Шевченка, гордої Лесі Українки й незламної Ліни Костенко до нових сучасних майстрів слова тягнеться неперервна ниточка єднання поколінь, єднання народу в одну велику родину, де пам’ятають своїх предків, будують своєю мудрістю величний храм України і дбають про майбутнє.
Поетеса з Полтавщини Наталя Баклай, член НСПУ, автор десяти поетичних та трьох прозових збірок, а також біобібліографічних нарисів «Літературні постаті Лубенщини», у своїй творчості розробляє не тільки лірично-любовні мотиви, а й заглиблюється у сутність сучасної людини, на яку впливають бурхливі події становлення нової України.
Література
1. В. Про козацькі часи на Україні / В. Антонович. – К.: Дніпро, 1991. – 238 с.
2. Баклай Н. Ще не вицвіло літо /Наталя Баклай. – Лубни: ком. вид. «Лубни», 2003. – 139 с.
3. Довідник з історії України / [І. Підкова, Р. Шуст та ін. ] -К.: Генеза, 1993. – Т1 (А-Й). – 240 с.
4. Довідник з історії України / [К. Бондаренко, В. Гордієнко, Я. Грицак, Я Дашкевич, А. Жуковський та ін.]; за ред. І. Підкови та Р. Шуста. – К.: Генеза, 1995. Т2 (К-П): – 440 с.
5. Літературознавчий словник-довідник / Р. Т. Гром’як, Ю. І. Ковалів, та ін. – К.: ВЦ «Академія», 1997. – 752 с.
6. Сергійчук В. Дмитро Вишневецький / В. І. Сергійчук. -К.: Україна, 2003. – 192 с.
7. Хоткевич Г. Історія України / Г. Хоткевич. – К.: Веселка, 1993. – 228 с.
|