Субота, 2024-Кві-27, 07.25.45
Didactics.ua | RSS
 
Головна Наукова інформаціяРеєстраціяВхід
РОЗДІЛИ
Категорії розділу
Матеріали з архіву [60]
Різні матеріали
Від педагогів-практиків [4]
Статті, повідомлення, інші матеріали
Лабораторія навчання української мови Інституту педагогіки [21]
Від колег-науковців
«Українська мова і література в школі» [191]
Журнал
Лабораторія літературної освіти Інституту педагогіки [8]
Від колег-науковців
«Українська література в загальноосвітній школі» [145]
Журнал
«Українська література в загальноосвітній школі». Архів. [164]
Архів, у якому містяться деякі статті з журналу.
Лабораторія навчання російської мови та мов інших етнічних меншин Інституту педагогіки [6]
Від колег-науковців
Лабораторія навчання іноземних мов Інституту педагогіки [11]
Від колег-науковців
Журнал «Українська мова і література в школі»

Журнал «Українська література в загальноосвітній школі»
Наше опитування




Головна » Файли » НАУКА і ПРАКТИКА » «Українська література в загальноосвітній школі». Архів.

Бака Світлана, Кодола Валентина, Шовкопляс Галина. Тарас Шевченко і український літературний канон
2014-Лип-23, 01.25.13

Бака Світлана, Кодола Валентина, Шовкопляс Галина. Тарас Шевченко і український літературний канон …39–41.

Для покликання: Бака Світлана. Тарас Шевченко і український літературний канон [Текст] / Світлана Бака, Валентина Кодола, Галина Шовкопляс // Українська література в загальноосвітній школі. – 2014. – №6. – 48 с. – С. 39–41.

 

Цитата, с. 39. На благословенній Богом землі 15–16 травня 2014 року у місті Корсунь-Шевченківському з нагоди 200-річчя від дня народження Тараса Шевченка відбулася Всеукраїнська науково-практична конференція, організована Українською асоціацією викладачів зарубіжної літератури (УАВЗЛ) разом з кафедрою світової літератури Київського університету імені Бориса Грінченка, Клубом переможців конкурсу «Вчитель року» у гуманітарних номінаціях та відділом освіти Корсунь-Шевченківської районної державної адміністрації. У конференції взяли участь учені-філологи, науковці, викладачі вишів, учителі загальноосвітніх шкіл України.

16 травня 2014 року об 11 годині Палац дітей та юнацтва в Корсунь-Шевченківському – один з найкращих в області -гостинно відчинив двері для усіх охочих узяти участь у науково-практичній конференції «Тарас Шевченко і український літературний канон». Не можна не згадати вдячним словом урочистого прийому, який організували керівництво дитячого закладу творчий колектив досвідчених педагогів, проведеної Палацом екскурсії до виставочних залів і стендів найкращих дитячих робіт. Щедра талантами наша Україна!

Розпочалася конференція традиційним у цих творчих колах запалюванням трьох свічок як вогників добра, любові, пам’яті, що символізують енергію життя, цілющих джерел Шевченкової духовної криниці.

З вітальними словами до учасників Шевченківських читань звернулися очільник відділу освіти Корсунь-Шевченківської районної державної адміністрації Юркунас Лариса Василівна та завідувач районного методичного кабінету відділу освіти Корсунь-Шевченківської районної державної адміністрації Кобернік Лідія Остапівна.

З доповіддю на тему «Тарас Шевченко і український літературний канон» виступив завідувач кафедри світової літератури Київського університету імені Бориса Грінченка, президент УАВЗЛ, професор Ю. І. Ковбасенко. У своєму виступі Юрій Іванович торкнувся принципово важливої та гострої проблеми формування українського літературного канону, зокрема - центрального місця в цьому каноні Тараса Шевченка. Особливо актуальною ця націєтворча проблема стала саме останнім часом, коли Історія з усією прямотою та чіткістю виявила методологічну неспроможність і навіть реальну шкідливість містечково-регіонального погляду на життя країни, іманентно закладеного до курсів на кшталт «Мій Донбас», «Література Луганщини» тощо. Особливу увагу Ю. І. Ковбасенко приділив універсальності творчості Великого Кобзаря, її здатності задовольнити потреби водночас як простого народу, так і інтелектуальної еліти, тобто її націєінтегрувальної ролі. Саме це доповідач обґрунтовано репрезентував як один із важливих факторів і умов потрапляння творчості Тараса Шевченка до українського канону. Матеріал виступу включав порівняння творів Тараса Шевченка і європейських поетів: Адама Міцкевича, Шарля Бодлера та ін., що дало змогу здійснити компаративний аналіз і з’ясувати продовження Т. Шевченком традицій європейської літератури, його здатності «потрапляти в течію», і водночас виявити особливості його новаторства, уміння йти «проти течії».

Категорія: «Українська література в загальноосвітній школі». Архів. | Додав: Didactics
Переглядів: 709 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0
Статистика сайту

Онлайн усього: 2
Гостей: 2
Користувачів: 0
Пошук по сайту

Каталог сайтів Link.Sainw.Cn

Український каталог сайтів

Каталог сайтів




Лабораторія навчання української мови Інституту педагогіки НАПН України


Лабораторія літературної освіти Інституту педагогіки НАПН України


Лабораторія навчання російської мови та мов інших етнічних меншин Інституту педагогіки НАПН України


Лабораторія навчання іноземних мов Інституту педагогіки НАПН України


Матеріали від педагогів-практиків


Матеріали з архіву

Журнал «Українська мова і література в школі»

Журнал «Українська література в загальноосвітній школі»
Повний доступ

DIDACTICS 2012 © 2024 DIDACTICS