Вівторок, 2024-Кві-16, 13.30.51
Didactics.ua | RSS
 
Головна Наукова інформаціяРеєстраціяВхід
РОЗДІЛИ
Категорії розділу
Матеріали з архіву [60]
Різні матеріали
Від педагогів-практиків [4]
Статті, повідомлення, інші матеріали
Лабораторія навчання української мови Інституту педагогіки [21]
Від колег-науковців
«Українська мова і література в школі» [191]
Журнал
Лабораторія літературної освіти Інституту педагогіки [8]
Від колег-науковців
«Українська література в загальноосвітній школі» [145]
Журнал
«Українська література в загальноосвітній школі». Архів. [164]
Архів, у якому містяться деякі статті з журналу.
Лабораторія навчання російської мови та мов інших етнічних меншин Інституту педагогіки [6]
Від колег-науковців
Лабораторія навчання іноземних мов Інституту педагогіки [11]
Від колег-науковців
Журнал «Українська мова і література в школі»

Журнал «Українська література в загальноосвітній школі»
Наше опитування




Головна » Файли » НАУКА і ПРАКТИКА » «Українська література в загальноосвітній школі». Архів.

Голобородько Ярослав. Винниченкіана. Кіровоградський портал
2014-Лип-23, 01.18.45

Голобородько Ярослав. Винниченкіана. Кіровоградський портал …47–48.

Для покликання: Голобородько Ярослав. Винниченкіана. Кіровоградський портал [Текст] / Голобородько Ярослав // Українська література в загальноосвітній школі. – 2014. – №6. – 48 с. – С. 47–48.

Цитата, с. 47. Усе врешті складається так, що підходить, наближається, ба навіть звалюється час, коли людина рефлексуюча, людина інтелектуальної організації починає відчувати всіма фібрами свого єства -конче потрібна вона, конче потрібна Ідея, без неї не вистачає життєвої наповненості, без неї бракує смислової повноти. Потрібна та цільова, лейтмотивна і, мовити б, довгограюча Ідея, що вибудовуватиме й структуруватиме семантичні сходи її діяльності. Така поліфонічна Ідея находить своє предметне оприявлення в книжковому циклі Сергія Колісника й Тетяни Яровенко про Володимира Винниченка.

Книжковий цикл має ознаки модульної конструкції. У ній виділяється основоположна, базисна книга, якою є «Володимир Винниченко: «Бо я – українець», що сформувала напрям зору й окреслила основні ракур-си-питання. До неї кріпляться наступні книжки -»Володимир Винниченко: ВІД ЄЛИСАВЕТА ДО МУЖЕ-НА», «Володимир Винниченко: УТВЕРДЖЕННЯ УКРАЇНСЬКОСТІ», «Володимир Винниченко: ЖІНКИ У ТВОРЧОСТІ Й ЖИТТІ», «Володимир Винниченко: ЖІНКИ У ТВОРЧОСТІ Й ЖИТТІ (видання друге, перероблене і доповнене)», що продовжують і розширюють розгляд питань-ракурсів, заявлених і репрезентованих опорною книгою. Увесь цей книжковий модуль спрямований на те, щоб намітити і втілити різні образи:іпостасі:амплуа В.Винниченка – письменника, політика, особистості. У центрі книжкового модуля – спроба окреслити життємодель і виразити життєексперимент Винниченка, взяті від самого народження і аж до останніх років.

Жанрову своєрідність свого книжково-модульного проекту Сергій Колісник і Тетяна Яровенко визначають як «дайджест-конспект життя і творчості за матеріалами досліджень», представлених іменами науковців, журналістів, письменників, вчителів, дослідників-краєзнавців. Проте жанрова природа проекту значно строкатіша і відверто вибивається з формату дайджест-конспекту. До книжкового модуля увійшли також твори В.Винниченка, твори чи інші тексти (спогади, рефлексії) тих, хто працювали в одному з ним літературно-художньому періоді, тексти письменників інших культурних зрізів, розробки уроків з вивчення життєдіяльності Винниченка, бібліографічна інформація зі сфери винниченкіани. Якщо все це узагальнити, то проект виформовують три провідні складники – студії про Винниченка, його різножанрові і різноаспектні твори, твори інших письменників – його сучасників і не тільки. Стає зрозуміло, що надто велемовна й тому непевна дефініція «дайджест-конспект життя і творчості за матеріалами досліджень», як і сам опорний термін «дайджест-конспект», є доволі приблизними й не передають жанрової специфіки книжкового модуля, сформованого Сергієм Колісником і Тетяною Яровенко.

Література

  1. Володимир Винниченко: «Бо я - українець»: Дайджест-конспект життя і творчості за матеріалами досліджень Володимира Панченка. -Кіровоград: Імекс-ЛТД, 2011. – 521 с.
  2. Володимир Винниченко: ВІД ЄЛИСАВЕТА ДО МУЖЕНА: Дайджест-конспект життя і творчості за матеріалами досліджень В.Панченка, Г.Клочека, В.Марка, С.Михиди, О.Гольник, С. Присяжнюк та ін. -Кіровоград: Поліграф-Сервіс, 2013. – 424 с.
  3. Володимир Винниченко: ЖІНКИ У ТВОРЧОСТІ Й ЖИТТІ: Дайджест-конспект життя і творчості за матеріалами досліджень В.Панченка, С.Михиди та ін. – Кіровоград: Імекс-ЛТД, 2013. – 360 с.
  4. Володимир Винниченко: ЖІНКИ У ТВОРЧОСТІ Й ЖИТТІ: Дайджест-конспект життя і творчості за матеріалами досліджень В.Панченка, С.Михиди, Л.Мороз та ін. – Видання друге, перероблене і доповнене. - Кіровоград: Поліграф-Сервіс, 2013. – 360 с.

5. Володимир Винниченко: УТВЕРДЖЕННЯ УКРАЇНСЬКОСТІ: Дайджест-конспект життя і творчості за матеріалами досліджень В.Панченка, Г.Клочека, С.Михиди та ін. – Кіровоград : Поліграф-Сервіс, 2013. – 432 с.

6. Паустовский Константин. Лавровый венок / Составитель Г.А.Арбузова. – М., 1985. – С. 102.

Категорія: «Українська література в загальноосвітній школі». Архів. | Додав: Didactics
Переглядів: 680 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0
Статистика сайту

Онлайн усього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Пошук по сайту

Каталог сайтів Link.Sainw.Cn

Український каталог сайтів

Каталог сайтів




Лабораторія навчання української мови Інституту педагогіки НАПН України


Лабораторія літературної освіти Інституту педагогіки НАПН України


Лабораторія навчання російської мови та мов інших етнічних меншин Інституту педагогіки НАПН України


Лабораторія навчання іноземних мов Інституту педагогіки НАПН України


Матеріали від педагогів-практиків


Матеріали з архіву

Журнал «Українська мова і література в школі»

Журнал «Українська література в загальноосвітній школі»
Повний доступ

DIDACTICS 2012 © 2024 DIDACTICS