Четвер, 2024-Кві-18, 13.51.30
Didactics.ua | RSS
 
Головна Наукова інформаціяРеєстраціяВхід
РОЗДІЛИ
Категорії розділу
Матеріали з архіву [60]
Різні матеріали
Від педагогів-практиків [4]
Статті, повідомлення, інші матеріали
Лабораторія навчання української мови Інституту педагогіки [21]
Від колег-науковців
«Українська мова і література в школі» [191]
Журнал
Лабораторія літературної освіти Інституту педагогіки [8]
Від колег-науковців
«Українська література в загальноосвітній школі» [145]
Журнал
«Українська література в загальноосвітній школі». Архів. [164]
Архів, у якому містяться деякі статті з журналу.
Лабораторія навчання російської мови та мов інших етнічних меншин Інституту педагогіки [6]
Від колег-науковців
Лабораторія навчання іноземних мов Інституту педагогіки [11]
Від колег-науковців
Журнал «Українська мова і література в школі»

Журнал «Українська література в загальноосвітній школі»
Наше опитування




Головна » Файли » НАУКА і ПРАКТИКА » «Українська мова і література в школі»

Лісовському Антону Михайловичу – 80!
2014-Лип-24, 00.54.10

Лісовському Антону Михайловичу – 80! …63–64.

Для покликання: Лісовському Антону Михайловичу – 80! [Текст] // Українська мова і література в школі. – 2014. – №4(114). – 64 с. – С. 63–64.

 

Антон Михайлович Лісовський – кандидат педагогічних наук, доцент кафедри дидактичної лінгвістики та літературознавства, Заслужений професор Житомирського державного університету імені Івана Франка.

Народився А.М. Лісовський 1 квітня 1934 р. в с Клітня Малинського району Житомирської області в родині вчителя. У 1951 р. Антон Лісовський закінчив Недашківську середню школу (с. Недашки Малинського району), а в I960 р. – Київський державний педагогічний інститут імені О. Горького (тепер Національний педагогічний університет імені М.П. Драгоманова). Справжній талант педагога розкрився вже під час роботи в школі, він професійно виконував навчально-виховну роль вчителя-словесника, компетентно формував духовний світ юних особистостей засобами мистецтва слова. Багато років Антон Михайлович самовіддано працював учителем, методистом у системі народної освіти Народицького району. У 1981 р. під науковим керівництвом Є.А. Пасічника захистив кандидатську дисертацію на тему «Вивчення ліричної поезії в старших класах української школи на уроках російської та української літератури». З 1988 року A.M. Лісовський працює на посаді доцента, згодом професора Житомирського державного педагогічного інституту імені І.Я. Франка (нині Житомирського державного університету імені Івана Франка). Світ наукових інтересів Антона Михайловича Лісовського багатогранний, особливе місце в ньому займають проблеми дидактики літературознавства: методика викладання української і світової літератури, психолого-педагогічні закономірності вивчення літератури в середній загальноосвітній школі, естетичний розвиток учнів засобами мистецтва слова, морфологія художності літературного твору, розвиток творчих здібностей учнів засобами літератури. У творчому доробку вченого чільне місце посідають підручники й навчальні посібники, зокрема: підручник-хрестоматія «Зарубіжна література. б клас» (у співавторстві), «Вивчення зарубіжної літератури в 5-6 класах» (у співавторстві), «Методика викладання української літератури в середній школі» (у співавторстві), «Морфологія художності твору і вивчення літератури в школі», «Література і розвиток творчих сил учнів, або невикористані резерви методики» та ін. Загалом у списку публікацій A.M. Лісовського понад 150 наукових і навчально-методичних праць.

Окрім науково-педагогічної й викладацької роботи, професор A.M. Лісовський займається перекладацькою діяльністю, літературною творчістю. Він є автором поетичних збірок «Роздуми», «Осінні мелодії» та ін. Поезії Антона Михайловича пройняті синівською любов’ю до Полісся й України, бережним ставленням до природи рідного краю, повагою до його людей, турботою про українську мову й культуру. Кожен вірш у цих збірках є виявом тонкого чуття слова, естетики думки автора, гармонії форми і змісту.

Творчі науково-педагогічні здобутки Антона Михайловича Лісовського належно оцінено, про що свідчать такі нагороди: медаль «За доблесну працю», орден «Знак пошани», значок «Відмінник народної освіти України», багато грамот органів освіти та державних органів України. Його шанують і люблять колеги, студенти, вчителі.

Антон Михайлович і сьогодні сповнений нових науково-методичних задумів. Він день у день невтомно працює на розвиток української освіти й науки, бере активну участь у наукових конференціях, методичних семінарах, ділиться своїми думками, оригінальними ідеями на сторінках педагогічних видань.

Дорогий Антоне Михайловичу! Щиро дякуємо Вам за глибоку мудрість, цікаві бесіди, доброзичливість, відкриту душу, професійні поради в наукових пошуках, порядність, дружню підтримку. Низько вклоняємося Вам і бажаємо здоров’я з роси й води, міцності духу, творчої наснаги, довгих років життя!

Колеги кафедри дидактичної

лінгвістики та

літературознавства

Навчально-наукового

інституту філологи та

журналістики Житомирського

державного університету

імені Івана Франка

Категорія: «Українська мова і література в школі» | Додав: Didactics
Переглядів: 930 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0
Статистика сайту

Онлайн усього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Пошук по сайту

Каталог сайтів Link.Sainw.Cn

Український каталог сайтів

Каталог сайтів




Лабораторія навчання української мови Інституту педагогіки НАПН України


Лабораторія літературної освіти Інституту педагогіки НАПН України


Лабораторія навчання російської мови та мов інших етнічних меншин Інституту педагогіки НАПН України


Лабораторія навчання іноземних мов Інституту педагогіки НАПН України


Матеріали від педагогів-практиків


Матеріали з архіву

Журнал «Українська мова і література в школі»

Журнал «Українська література в загальноосвітній школі»
Повний доступ

DIDACTICS 2012 © 2024 DIDACTICS